www.hakers.pl
TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE I INTERNETOWE

Jak wynika z wyników badań opublikowanych przez firmę Gemius na witrynie Ranking.pl, już prawie 20% polskich użytkowników do przeglądania Internetu używa przeglądarki Firefox. Liczba ta może być jeszcze trochę większa.

Bez wątpienia branża IT w Polsce przeżywa prawdziwy boom - niemal każda firma szuka pracowników i problem w tym, że znalezienie tych naprawdę dobrych jest sporym problemem w sytuacji, kiedy ci kłopotu ze znalezieniem pracy nie mają prawie żadnego.

W 2005 roku światowa społeczność internetowa liczyć mogła ponad miliard użytkowników. Analitycy eTForecasts zauważyli, że o ile w minionym dopiero roku liczba internautów sięgnęła magicznej bariery miliarda, w 1995 roku było to tylko 45 mln, a w 2000 roku 420 mln. W 2011 roku na świecie mieszkać może 2 mld użytkowników sieci.
NTT DoCoMo zaprezentowało działanie sieci komórkowej czwartej generacji. Podczas prób prototypowe telefony wykorzystywano do oglądania 32 strumieni wideo wysokiej rozdzielczości podczas podróży samochodem z prędkością 20 km/h
DRUKARKI


Rzut Okiem: drukarka Epson Stylus D88

Przez ostatnie dwa tygodnie na naszym redakcyjnym biurku stała tania, uniwersalna drukarka atramentowa firmy Epson, przeznaczona dla domu lub małego biura. Producent twierdzi, że model D88 jest świetny zarówno przy wydruku dokumentów, jak i zdjęć, co powinno być interesujące dla większości użytkowników. Zapraszamy do opisu budowy i możliwości nowego Epsona.

  • Epson Stylus Color D88 - 306.00

Specyfikacja techniczna

  • Technologia: Epson Advanced MicroPiezo Technology:
        • Układ głowicy drukującej 1 x 180 dysza Black
        • 1 x 59 dysza Cyan
        • 1 x 59 dysza Magenta
        • 1 x 59 dysza Yellow
  • Rozdzielczość druku : maksimum 5760 x 1440 dpi (na odpowiednich mediach)
  • Prędkości wydruku:
        • tekst czarno-biały A4 : 22 ppm
        • tekst kolorowy A4 : 12 ppm
        • zdjęcie 10x15 cm : 92 sec
  • Formaty papieru : No. 10, DL, Legal, A4, B5, A5, 130 x 180 mm, C6, 100 x 150 mm, Letter
  • Interfejsy: USB 1.1; Parallel
  • Maksymalny pobór prądu : 19 W
  • Wymiary : 460x242x198 mm (szer. x głęb. x wysokość)
  • Waga : 4.6 kg
  • Dołączone oprogramowanie : Epson Creativity Suite

Drukarka miała swoją premierę w październiku 2005, toteż pachnie i lśni nowością, prezentuje się ładnie w nowoczesnej, srebrno-czarnej kolorystyce.

 



Papier podawany jest z góry, wydruki odbieramy z dolnej tacki, którą możemy oczywiście złożyć, kiedy nie jest potrzebna, zyskując w ten sposób nieco więcej miejsca na biurku. Z tyłu mieszczą się wejścia sygnałowe (USB i LPT) oraz zasilanie 220V - model D88 ma wewnętrzny, wbudowany zasilacz, co oznacza mniej kabli plączących się za biurkiem.

Pod pokrywą znajdują się sloty na cztery wkłady atramentowe: czarny, żółty, cyjan oraz magenta - wszystkie barwy uzyskujemy poprzez mieszanie atramentu z tych czterech wkładów.

Do drukarki dołączony jest komplet nowego, opracowanego przez Epsona atramentu DURABrite Ultra. Odseparowanie kolorów w oddzielnych zbiorniczkach ma swoją zalete - niższy koszt w przypadku wyczerpania się jednego koloru. Ponadto kupując oferowany przez Epsona komplet 4 wkładów plus pakiet 20 arkuszy papieru foto możemy jeszcze więcej zaoszczędzić, ale zawsze będzie to poważny wydatek.

Wyposażenie dodatkowe, jakie znajdziemy w pudełku z drukarką to oczywiście komplet wkładów, obrazkowe instrukcje podłączenia drukarki i instalacji oprogramowania, dwie płyty CD (sterowniki i Epson Creativity Suite), paczuszka 10 arkuszy świetnego papieru fotograficznego Premium Glossy 13 x 18 cm oraz kabel sieciowy. Niestety, brakuje kabelka USB, co jest minusem, bo to przecież niedrogi dodatek, a bez niego nie uruchomimy drukarki.


Oprogramowanie

Każdy producent drukarek chcąc liczyć się na rynku musi dostarczyć wraz z urządzeniem odpowiednie oprogramowanie. Użytkownicy, zwłaszcza ci mniej doświadczeni, liczą na pomoc od momentu pierwszego uruchomienia drukarki. Epson oprócz papierowej instrukcji uruchomienia dostarcza również bardzo obszerny Przewodnik Użytkownika w formie elektronicznej.

Podzielony przejrzyście na rozdziały, umożliwia efektywną naukę i służy pomocą w razie potrzeby, korzystanie z niego jest łatwe i proste.
Zakładka Preferencje Drukowania daje nam dostęp do wielu opcji z zakresu zarządzania jakością wydruku, formatowania dokumentu, diagnozowania oraz obsługi technicznej.


 



www.hakers.pl
Webmaster: Łukasz Poloczek
copyright (c) 2003 hakers.pl wszelkie prawa zastrzeżone
Ustaw jaka stronę startową Napisz do nas